Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Podsumowanie walnego zebrania - 29.06.2023

Podsumowanie walnego zebrania - 29.06.2023

Na ostatnim Zebraniu Walnym KNSB Mygen w roku akademickim 2022/2023 podsumowana została działalność koła oraz wybrany został nowy zarząd koła na następny rok akademicki.

Na ostatnim spotkaniu walnym KNSB Mygen podsumowaliśmy działalność koła i wydarzenia które miały miejsce w ciągu roku akademickiego 2022/2023.

Zarząd koła na rok akademicki 2023/2024

Nowy zarząd KNSB Mygen został jednogłośnie wybrany na drodze głosowania w składzie:
Przewodnicząca: Zuzanna Kiełtyka
Członkowie zarządu: Mateusz Sar oraz Aleksandra Rzeczyc

Warsztaty "Lifescience dla licealistów"

Z wielkim sukcesem odbyła się 11. edycja warsztatów "Lifescience dla licealistów". Uczestnicy warsztatów mieli możliwość samodzielnie przeprowadzenia specjalnie dla nich przygotowanych ćwiczeń, korzystając ze sprzętu laboratoryjnego. Organizacja warsztatów została sfinansowana za pośrednictwem wpłat własnych z budżetu Koła oraz przy wsparciu finansowym z budżetu Rady Kół Naukowych UJ na I kwartał roku 2022/2023.

VII Ogólnopolska Konferencja Genetyczna "Genomica"

W dniach 19 – 21 maja 2023 roku, w budynku Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii UJ odbyła się siódma edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Genetycznej "Genomica", będącej cyklicznym projektem Koła Naukowego Studentów Biotechnologii "Mygen" Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencja stanowiła ważne wydarzenie dla studentów i doktorantów, które umożliwiło im nawiązanie pierwszych kontaktów naukowych, wymianę doświadczeń, podzielenie się najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie genetyki z innymi młodymi pasjonatami oraz prowadzenie naukowych dyskusji.

Wyjazd naukowo-integracyjny do Poronina

W dniach 21-23 kwietnia odbył się wyjazd naukowo-integracyjny do Poronina. Podczas tego wydarzenia, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach zaproszonych gości, takich jak dr Milena Damulewicz, Michał Rąpała oraz Konstancja Gałat. Ponadto, chętne osoby miały możliwość wygłoszenia prezentacji na temat swoich prac badawczych. Naukowy aspekt wydarzenia został również uwzględniony poprzez przeprowadzenie debaty oksfordzkiej, która poruszała dylematy etyczne w pracy biotechnologa, oraz warsztatów z wykorzystaniem narzędzia FoldIt.

Seminaria

W roku akademickim 2022/2023 odbyły się dwa seminaria.
Na seminarium „Hem w preimplantacyjnym rozwoju zarodkowym - dobry, zły czy brzydki?”, które odbyło się 30.11.2023, wystąpił dr Witold Nowak, pracownik Zakładu Biotechnologii Medycznej na Wydziale Biologii, Biochemii i Biotechnologii.
Drugie seminarium „Obrazowanie komórek śródbłonka wątroby - farmakologia na pojedynczej komórce” odbyło się 07.03.2023. Poprowadził je dr Bartłomiej Zapotoczny z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. Podczas seminarium omówiono rozwijające się podejście do obrazowania odpowiedzi komórek i tkanek na leki.

Współpraca z firmami zewnętrznymi

Koło naukowe nawiązało współpracę z dwoma instytucjami zewnętrznymi: Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET) oraz Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. W ramach tej współpracy członkowie Koła mieli okazję odwiedzić siedziby wymienionych firm i zapoznania się z tematyką prowadzonych tam badań, ścieżkami rozwoju oraz charakterystyką pracy w tych instytucjach.

Bioperspektywy

Koło naukowe zaangażowało się w organizację cyklicznych spotkań studentów z przedstawicielami środowiska naukowego, mających na celu zapoznanie z branżą biotechnologiczną oraz umożliwienie nawiązania nowych kontaktów.
Podczas tych spotkań gościliśmy absolwentów Wydziału Biologii, Biochemii i Biotechnologii (WBBiB), obecnych doktorantów oraz przedstawicieli firm biotechnologicznych, takich jak Ardigen, Selvita, Rhyvu czy Celon Pharma.
Spotkania były sponsorowane przez zaproszone firmy, a za organizację odpowiadał Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia.

Przetrwaj pierwszy rok!

Coroczne spotkanie studentów pierwszego roku z doświadczonymi studentami starszych lat. Spotkanie miało na celu wspieranie nowych studentów, zapoznanie ich z Wydziałem oraz Uniwersytetem, przedstawienie programu studiów oraz stworzenie okazji do nawiązania nowych znajomości.

Integracja członków Koła

W dniu 08.11.2022 odbyło się kameralne spotkanie integracyjne członków koła. Głównym celem było umożliwienie członkom Koła wzajemnego poznania, nawiązania relacji oraz tworzenia nowych kontaktów. Spotkanie miało na celu budowanie silniejszej wspólnoty oraz sprzyjanie integracji między członkami.

Dnia 16.12.2022, po przedświątecznym spotkaniu Pracowników, Doktorantów i Studentów Wydziału Biologii, Biochemii i Biotechnologii (tzw. Wigilii Wydziałowej), odbyło się spotkanie członków Koła. To wyjątkowe spotkanie było okazją do zacieśnienia relacji oraz złożenia sobie świątecznych życzeń.

Świąteczny kiermasz charytatywny

Głównym celem tego wydarzenia było zbieranie pieniędzy na rzecz domu dla osób dorosłych z autyzmem "Na farmie życia". Podczas kiermaszu, w zamian za datek pieniężny, odwiedzający mieli możliwość otrzymania świątecznych ozdób wykonanych przez podopiecznych Farmy lub domowych wypieków przygotowanych przez członków koła. W ten sposób, poprzez wspólną akcję, członkowie Koła przyczynili się do wsparcia tej wartościowej inicjatywy charytatywnej.

Warsztaty prowadzone przez studentów - LaTeX - jak efektywnie pisać sprawozdania

Dnia 11.01.2023 odbyły się warsztaty z obsługi LaTeXa. Głównym celem warsztatów było zapoznanie uczestników z LaTeXem oraz umożliwienie im zdobycia praktycznych umiejętności w pisaniu sprawozdań.

Profil Koła Naukowego Studentów Biotechnologii "Mygen" na LinkedIn

Zgodnie z prośbą członków Koła, został utworzony profil Koła Naukowego Studentów Biotechnologii "Mygen" na portalu LinkedIn. Celem tego profilu jest publikowanie bieżących aktywności Koła oraz umożliwienie kontaktu z absolwentami WBBiB UJ.

Dziękujemy za zaangażowanie wszytkich członków we wszystkich wydarzeniach. Do zobaczenia w następnym roku akademickim!