Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kim jesteśmy?

Narodziny Koła

Koło Mygen powstało w październiku 1997 roku z inicjatywy pierwszego i drugiego rocznika studentów biotechnologii, a działalność Koła została uprawomocniona decyzją Rektora w maju 1998 roku.

Przewrotna nazwa wymyślona przez Ilonę Rafalską: z jednej strony sugeruje, że zajmujemy się genami; tak naprawdę to skrót od autoironicznego (z przymrużeniem oka) określenia członków Koła - My Geniusze ;)

Na czym polega nasza działalność?

Celem istnienia koła Mygen jest samokształcenie studentów - poznawanie najnowszych osiągnięć naukowych z dziedziny biologii i biotechnologii oraz metod badawczych stosowanych w tych naukach. W tym celu co tydzień spotykamy się na seminariach prowadzonych przez studentów czy zaproszonych gości (pracowników naszego wydziału i innych uczelni). Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich chętnych i czekamy na ewentualne propozycje tematów. Studenci Koła uczestniczą czynnie w projektach badawczych prowadzonych w zakładach Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz innych wydzałów. Członkowie Koła włączają się w prace poszczególnych zespołów badawczych, a także w miarę możliwości finansowych realizują wspólnie własne projekty. Studenci koła uczestniczą w ogólnopolskich, a także międzynarodowych, konferencjach kół naukowych, zjazdach o tematyce biotechnologicznej, szkołach letnich i zimowych poświęconych biologii molekularnej. Podczas Ogólnopolskich Konferencji Kół Naukowych nasi członkowie prezentują wyniki swoich prac badawczych i zdobywają nagrody i wyróżnienia. Nieobca jest nam pomoc innym, dlatego chętnie angażujemy się też w akcje charytatywne czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Organizujemy również Dni Otwarte na Wydziale Biochemii, Biofizykii i Biotechnologii, coroczny Festiwal Nauki, Noc Naukowców, a także dwa razy do roku – wyjazdy naukowo-integracyjne w piękne regiony Małopolski.

Dołącz do nas!

Aby zostać członkiem Koła należy być studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych biotechnologią, biologią molekularną, biochemią czy genetyką.